„Fontos leszögezni, hogy bár jobbikos politikusként, de a magánvéleményemet leírva fogalmazom meg a most következő soraimat annak reményében, hogy több helyi ellenzéki politikus is követi a példámat és csatlakozva hozzám, nyomást gyakorol pártja legfőbb döntéshozói szervére annak érdekében, hogy elháruljon az akadály az Orbán-rendszer helyi kiskirályainak leváltása elől. Meggyőződésem, hogy a 2019-es önkormányzati választásokon kisebbségbe lehet szorítani a Fideszt, de csak akkor, ha a bennünket belülről bénító – sokkal inkább pszichés, mintsem politikai – gátakat magunk mögött hagyjuk.
Hét fontos állítást szeretnék tehát tenni, melyeket ha megértünk és elfogadunk, máris egy fontos lépést tettünk a NER lebontása felé.
1. A szavazók nem fogják felismerni a legesélyesebb ellenzéki jelöltet, fel kell tehát hagyni ezzel a dajkamesével. Ennek az az oka, hogy minden pártnak van egy olyan szavazói rétege, mely mindaddig az adott pártra fog voksolni, amíg annak logóját megtalálja a szavazólapon. Nekünk kell hát elvenni tőlük ezt a lehetőséget és okosan vezetni a kezüket. Éppen ezért minden körzetben csak és kizárólag egy ellenzéki jelölt állhat szemben a rendszer katonájával szemben.
2. Sem a szocialisták, sem az LMP, sem egyik komolyan vehető ellenzéki párt nem kollaborál a Fidesszel és nem is érdekelt Orbán rendszerének fenntartásában. Bizonyára vannak minden pártban megélhetési politikusok: az Mszp-ben éppúgy, mint az LMP-ben, sőt a Jobbikban is akadt már példa ilyenre. De hiszem, hogy nem ez a jellemző és én a saját megyei jogú városi környezetemben azt látom, hogy kivétel nélkül minden ellenzéki párt a helyi Orbán-bárók hatalmának megtörésén dolgozik. Gondolom, nem vagyok egyedül ezzel a tapasztalattal. Éppen ezért méltánytalannak és borzasztó károsnak érzem, ha ilyen vádakkal illetik egymást ezek a politikai erők. Ez csak Orbán malmára hajtja a vizet.
3. Gyurcsány Ferenc nem fog visszatérni a hatalomba. A Demokratikus Koalíció mára stabilan megvetette lábát a parlamenti és önkormányzati rendszerben, de egyrészt szavazóbázisának életkori összetétele, másrészt Gyurcsány elképesztően taszító személyisége miatt soha többé nem lesz már igazán komoly politikai tényező. Gyuriferi tehát nem tér vissza, főleg nem az önkormányzati választásokon, ahol egészen másról és máshogyan szól a politika, mint »odafönt«. Szavazóik azonban – ha tetszik, ha nem – fegyelmezettek és igen elkötelezettek az Orbán rezsim lebontásában. Kár lenne őket olyan helyzetbe kényszeríteni, hogy szavazataikkal ne a rendszer ellenfelét támogassák.